[ Webhosting profitux.cz ]
Čeština English
Jak rozebrat C55
Přidal: Jiri.Sko
Vydáno: 13. 01. 2007 16:34
Zobrazeno: 1451 x
Zdroj: beinspired.cz
Chcete se podívat na "vnitřnosti" telefonu C55? Zde Vám přinášíme návod, jak na to.
Co budeme potřebovat:
Torx č.5
Jako první odstraníme zadní kryt, ale to dokáže asi každý, takže to nebudu popisovat. Déle je třeba dát dolů přední kryt a to tak, že stačí podpáčit dvě zajišťovací pojistky (červené šipky), které když nazdvihnete, tak by se měl oddělat přední kryt. Na některých kuset to jde trošku hůře a musíte kryt postupně podpáčit taky po obvodu telefonu (modrá šipka). Viz obrázek 1.

Po odstranění předního kryt je potřeba šroubovákem TORX č. 5 odšroubovat 6 šroubků. Označené jsou červenými šipkami. Viz obr. 2.

Dále je potřeba oddělit umělohmotnou část spolu s klávesnicí a displayem od plošného spoje. Je na to třeba vyvinout trochu síly, protože obě části jsou slepené. Upozorňuji, že je potřeba to odlepovat postupně, případně to něčím podpáčit, aby jste náhodou nezlomili vrchní umělohmotnou průsvitnou část nebo nepraskli display. Viz obr. 3.

Po rozebrání dostaneme obrázek 4.

Pokud se chceme dostat až k součástkám, tak musíme odstranit taky stínicí plechy. Viz obrázek 5.

Stínění se odstraňuje trochu hůře, ale každý šikovnější siemensák by to měl zvládnout. Stačí to postupně podpáčit a ono to samo odpadne. Takovýmto způsobem se odstraňují všechny stínicí plechy.

A takto vypadá plošný spoj (deska) z vnitřní strany po odstranění stínicích plechů. Obrázek 6.

Takovéto rozebraní by mělo úplně stačit. Předpokládám, že už nic více nebudete potřebovat odstranit, protože na to už by byly třeba profesionálnější pomůcky jako je třeba horkovzdušná pájka na odpájení integrovaných obvodů.

Přihlášení

li Registrace
li Zapomenuté heslo

Uživatelů online: 2
Registrovaných: 0
Anonymních: 2
Online: Nikdo registrovaný
Celkem registrováno: 20
Nejnovější: frkotou
Boti: Žádní
Locations of visitors to this page